2008-12-22

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sobótce

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, okresu kiedy to wracamy do korzeni przodków i tradycji, z których wszyscy czerpiemy radość i energię. W tej świątecznej atmosferze Stowarzyszenie "Ślężanie-Lokalna Grupa Działania" oraz Urząd Miasta i Gminy w Sobótce zorganizowali 20.12.2008r. Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym Gmina Dzierżoniów była licznie reprezentowana.

Częścią imprezy był Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, na którym swoją twórczość zaprezentowali:

• Ryszard Wojnarski z Ostroszowic- malarstwo
  • Tadeusz Kościelny z Mościska- rzeźbiarstwo
  • Dorota Chmielewska z Piławy Dolnej - obrazy wyszywane techniką akupiktury
  • Antonina Maciątek z Piławy Dolnej- serwety, koronki, figurki szydełkowe
  • Łucja Brodziak z Mościska - prace szydełkowe i na drutach

Atrakcją imprezy był Festiwal Stołów Wigilijnych. Gmina Dzierżoniów była godnie reprezentowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mościska. Pięknie ozdobiony stół, wypełniony tradycyjnymi potrawami (m.in. pierogami z makiem), został doceniony przez kapitułę konkursową, w której uczestniczył Wójt Gminy Dzierżoniów - Marek Chmielewski. Państwo Maria i Kazimierz Chudek z Piławy Dolnej mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć z zakresu uprawy i przetwórstwa winorośli.

Imprezie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu lokalnych zespołów, w tym Chóru Kameralnego "CON MOTO" z Piławy Dolnej, Chóru Ludowego "MACIEJE" z Ostroszowic, Męskiego Zespołu Śpiewaczego "CORD" z Piławy Dolnej.

Jarmark Bożonarodzeniowy to cykliczna impreza, gdzie przy wigilijnym stole spotykają się Przyjaciele z całego regionu ślężańskiego. Już teraz zapraszamy więc na spotkanie w przyszłym roku.