2008-12-19

Jarmark Bożonarodzeniowy

Plan rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku zawiera w dziale dydaktyki zapis o organizowaniu wycieczek edukacyjnych. Celem wyjazdowych lekcji jest wzbogacenie i uplastycznienie wiedzy zdobywanej w szkole.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas I-VI trzykrotnie wyjeżdżali do Wrocławia, gdzie zwiedzili Park Dinozaurów i Ogród Botaniczny (elementy edukacji przyrodniczej) oraz wystawę „Zemsta Faraonów” (elementy wiedzy z zakresu historii i sztuki).

W bieżącym roku szkolnym pierwsza tego typu lekcja – wycieczka odbyła się 11 grudnia 2008 r.

Do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy udała się klasa VI z wychowawczynią P. Agnieszką Gadomską. Wystawa prezentowała świąteczne tradycje państw Unii Europejskiej, a najwięcej eksponatów pochodziło z Polski i Niemiec. Można było podziwiać wyroby rękodzielnicze, tradycyjne wypieki, wiatrak - szopkę z ruchomymi postaciami i wiele innych atrakcji wabiących kolorami, kształtami, smakami i zapachami.

W „Bajkowym Lasku” przypomniało się Szóstakom sielskie dzieciństwo... Wycieczka dostarczyła niemało wrażeń i informacji z dziedziny historii i sztuki, zainteresowała również członków szkolnego Koła Młodego Europejczyka.

opr. Krystyna Chrostowska