2008-12-16

Ślężanie zapraszają do Sobótki

Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, okresu w którym w każdym polskim domu wraca się do korzeni przodków i tradycji z których radość i energię czerpiemy wszyscy.

W tej świątecznej atmosferze Stowarzyszenie „ŚLĘŻANIE – Lokalna Grupa Działania” ma zaszczyt zaprosić Państwa w dniu 20 grudnia 2008 r. do udziału w Ślężańskim, Bożonarodzeniowym Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego. Częścią tej imprezy będą także: Festiwal Stołów Wigilijnych i Jarmark Bożonarodzeniowy. Festiwal odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce, ul. Świdnicka 18. Do udziału w całej imprezie bądź jej części zapraszamy rzemieślników, artystów, rękodzielników, wytwórców produktu lokalnego, kół gospodyń wiejskich, szkoły gastronomiczne i hotelarskie, restauracje i zespoły folklorystyczne z naszego regionu. Ambicją naszą jest aby Festiwal ten stał się forum do zaprezentowania Państwa dorobku i pokazał naturalne piękno Waszej twórczości, niepowtarzalny i charakterystyczny klimat dla miejsc, w których tworzycie.

Ramowy scenariusz; 20 grudnia 2008 r.

• godz. 10.oo – uroczyste otwarcie Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, - otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego - Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Mirosławicach - koncert kolęd w wykonaniu Chóru Otwartych Serc, Zespołów; Sobótczańska Biesiada, Strzegomianki, Rozmaryn oraz GOŚCI
  • godz. 14.oo – otwarcie Festiwalu Stołów Wigilijnych, degustacja potraw
  • godz. 18.oo - HERODY w wykonaniu uczniów Gimnazjum Gminnego w Sobótce, - koncert kolęd cd.
  • Planowane zakończenie imprezy – godz. 20.oo

Za niewielką opłatą odwiedzający będą mogli skosztować potraw wigilijnych; kresowych, śląskich, czadeckich, łużyckich i czeskich. Będzie można kupić, lub zamówić prezentowane potrawy W trakcie całej imprezy trwać będzie sprzedaż wyrobów rzemieślniczych i produktu lokalnego. Miło nam będzie gościć przy wigilijnym stole Przyjaciół z całego regionu.

Zapraszamy.