2007-03-02

„Wilk” z Roztocznika

Piotr Wilczewski, zawodowy bokser z Roztocznika, znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych sportowców roku 2006, wyłonionych przez kapitułę konkursową plebiscytu. Słynny „Wilk” z Roztocznika.

Zawodowy bokser Piotr Wilczewski z Roztocznika został laureatem Plebiscytu na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2006 roku. Czytelnicy „Tygodnika Dzierżoniowskiego” przyznali trzecie miejsce zdobywcy pasa International WBF, a gmina Dzierżoniów ufundowała dla niego specjalną nagrodę. „Wilk” nie mógł przybyć na uroczystą galę plebiscytu zorganizowanego 28 lutego w dzierżoniowskim kinie „Zbyszek” przez „Tygodnik Dzierżoniowski” i Stowarzyszenie Super Kibic, bo większość czasu spędza w podróży. Od 2004 roku, kiedy podpisał kontrakt z Boxing Europe, zdążył stoczyć 13 walk zawodowych i zawsze kończył je zwycięsko. Pięć z nich przez nokaut. Również przez nokaut (techniczny) obronił pas już po pięciu miesiącach od jego zdobycia. Dwudziestoośmioletni bokser wielokrotnie triumfował na ringu w kraju i za granicą. Wszędzie ma kibiców. Do ich grona zalicza się także wójt gminy Dzierżoniów. Marian Kowal postanowił osobiście wręczyć Piotrowi Wilczewskiemu nagrodę zdobytą w plebiscycie. Miał więcej szczęścia niż inni, ponieważ zastał boksera w domu. Korzystając z okazji, przekazał mu również odtwarzacz MP4 ufundowany w dowód uznania dla jego sportowych sukcesów. Mieszkaniec Roztocznika swoją waleczną postawą przy okazji zjednuje uznanie dla całej gminy. To skuteczna forma promocji, warto więc będzie wspierać utalentowanego boksera. Pokłosiem spotkania w Roztoczniku jest wywiad z Piotrem Wilczewskim, który opublikujemy na łamach najbliższego numeru „Naszej Gazety”.

Wójt z "Wilkiem" Marian Kowal wręczył nagrodę
Piotrowi Wilczewskiemu