"Nie miał grubego brzucha i guzików, ale przybył w porę..."

2008-12-11

"Nie miał grubego brzucha i guzików, ale przybył w porę..."

W piątek 5 grudnia 2008 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku otrzymali słodkie upominki.

Pomocnikami Św. Mikołaja okazali się uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie: Asia Górniak, Basia Kryk, Łukasz Podeszwa oraz Łukasz Kuriata wraz z panią profesor Anną Mikołajczak.

Dzieci w napięciu nasłuchiwały mikołajkowego dzwonka, który odzywał się na szkolnym korytarzu. Potem spotkały się ze św. Mikołajem i przemiłymi Śnieżynkami.

Zosia z klasy I gorąco uściskała Drogiego Gościa, a Grześ z „zerówki” miał wątpliwości, co do autentyczności Świętego, który nie miał niestety grubego brzucha i guzików... Niemniej jednak wizyta i podarunki wzbudziły szczery zachwyt wszystkich Dzieciaków.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 odwiedzili Mościsko po raz kolejny. Koordynatorem spotkania, ze strony ZSzP w Mościsku była Pani Anna Czuwara.

Serdecznie dziękujemy Panu – Kochany Panie Mikołaju – jak w piosence Majki Jeżowskiej – „dzieci chcą dać w prezencie serca szczerozłote...”

Obchody Mikołajek przedłużyły się do soboty (6 grudnia) – wtedy to uczniowie kl. IV – wraz z wychowawcą spędzili przedpołudnie na pływalni „Aquarius” w Bielawie.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Dorota Furtak dziękuje p. Annie Mikołajczak i uczniom Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie za wspaniałe „Mikołajki”, a rodzicom uczniów kl. IV za pomoc w transporcie na basen.

Opr. mgr Krystyna Chrostowska