„Cała Polska czyta dzieciom” w Zespole Szkolno

2008-10-30

„Cała Polska czyta dzieciom” w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Mościsku

Z dużym zainteresowaniem najmłodsi wychowankowie z klas 0 – III wysłuchali barwnych, pełnych niezwykłych przygód bajek na spotkaniu z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 28 października 2008 r.

Lektorkami były nauczycielki poszczególnych klas: p. Henryka Latacz, p. Agnieszka Kalwat, p. Magdalena Owca, p. Krystyna Chrostowska. W repertuarze bajkowego przedpołudnia znalazły się utwory Braci Grimm: „Żabi król”, „Białośnieżka i Różyczka”, „O wilku i siedmiu koźlątkach”, „Stoliczku nakryj się”.

Wyłonione w drodze losowania trzyosobowe drużyny ze szczegółami zdawały sprawę z utworu przeczytanego przez swoją nauczycielkę.

W nagrodę dzieci otrzymały książki ufundowane przez Radę Rodziców. Każda klasa zaprezentowała jesienną scenkę lub piosenkę. Szkoła Podstawowa w Mościsku od kilku lat prowadzi tę kształcącą wrażliwość dziecka akcję, koordynowaną przez nauczycielkę Krystynę Chrostowską przy współpracy z bibliotekami – szkolną i gminną.

opr. Krystyna Chrostowska