2008-10-06

LGD Ślężanie - powołano nowe władze

W piątek 3 października Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" przyjęło w swoje grono na nowych zasadach gminę Dzierżoniów oraz Stowarzyszenia z terenu gminy.

• Stowarzyszenie "Na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki"
  • Stowarzyszenie "Rozwoju i Promocji Wsi - Przystań Mościsko"
  • Stowarzyszenie "Dobrocin - wieś XXI wieku"
  • Stowarzyszenie "Piława Dolna"

Do Rady LGD Ślężanie powołani zostali Jolanta Zarzeka, Elżbieta Kędzierska - Dydo, Zbigniew Basisty i Grzegorz Domagała. Do komisji rewizyjnej powołano Mariana Kowala, a do Zarządu Stowarzyszenia - Jolantę Pinderę.

W Stowarzyszeniu "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" trwają prace na Lokalną Strategią Rozwoju, która jest dokumentem, potrzebnym do starania się o dofinansowanie w ramach Osi 4 Leader Programu rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Konferencja podsumowująca prace (między innymi nad małymi projektami, które zbierane były wśród animatorów z terenu sołectw gminy Dzierżoniów), planowana jest pod koniec października.