Paweł Matuszyński zdobył puchar Polski w zapasach

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2007-02-28

aktualności Gmina Dzierżoniów

Paweł Matuszyński zdobył puchar Polski w zapasach. Ubiegłoroczny absolwent gminnego gimnazjum pokonał pięciu rywali podczas turnieju kadetów w stylu klasycznym rozegranym 24 i 25 lutego we Wrocławiu.

Paweł Matuszyński nieprzerwanie utrzymuje dobrą formę. We wrocławskich zawodach o puchar Polski startowało 228 zapaśników. Paweł zdobył pierwsze miejsce w kategorii 54 kg, zwyciężając pięciu konkurentów. Walczył w pięknym stylu, po raz kolejny prezentując dojrzałą taktykę i wysokie umiejętności techniczne. Tym samym znalazł się wśród nielicznych finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W maju w Kędzierzynie Koźlu zawalczy na niej o prymat mistrza. Jeszcze niedawno w wywiadzie dla „Naszej Gazety” (Nr 18) opowiadał o swoich marzeniach, a dziś stoi na prostej drodze do ich realizacji. Ambitnemu zawodnikowi „Bielawianki” gorąco życzymy zwycięstwa na mistrzostwach Europy.