2007-02-28

„Z ortografią za pan brat”

W Szkole Podstawowej w Uciechowie 22 lutego odbyła się X edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego klas trzecich pod hasłem „Z ortografią za pan brat”.

Mieszkańcy Roztocznika wybrali nowego sołtysa. Od 22 lutego jest nim Lucyna BDzieci musiały pokonać swoich rówieśników w eliminacjach szkolnych, aby wystartować w Uciechowie. Te, które zakwalifikowały się do etapu gminnego, przyjechały wraz z opiekunami, którzy kibicowali im w dalszych zmaganiach. W konkursie wzięło udział 15 dzieci z 5 szkół podstawowych położonych na terenie gminy Dzierżoniów.

Dzieci współzawodniczyły ze sobą na wysokim poziomie. Pisały dyktando, wyjaśniały zasady pisowni, a także uzupełniały wyrazy brakującymi literami, zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni. Wszystkie zadania związane były z teatrem, jego historią i funkcjonowaniem. Opracowała je Elżbieta Juziuk-Janicka.

Jury konkursowe w skład którego wchodzili wszyscy opiekunowie, wyłoniło trzech laureatów. Najlepsza w rywalizacji okazała się Ewa Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie. Drugie miejsce zajął Kamil Śliwa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Na trzecim miejscu uplasowała się Wioletta Motyka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Laureaci będą reprezentować gminę Dzierżoniów w konkursie powiatowym.