2008-08-22

Spotkanie stowarzyszenia

W czwartek 21 sierpnia wójt Marek Chmielewski oraz członkowie Lokalnej Grupy Działania „Ślężanie” spotkali się w Centrum Kulturalno – Sportowym w Uciechowie z przedstawicielami stowarzyszeń z terenu gminy Dzierżoniów.

Tematem spotkania była propozycja wstąpienia do LGD „Ślężanie” i wzięcie udziału w kolejnej edycji działania LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do „Ślężan” wstąpiło już stowarzyszenie założone przez mieszkańców Tuszyna, Włók, Kiełczyna i Jędrzejowic. W najbliższym czasie decyzję podejmować będą Stowarzyszenie Piława Dolna oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi „Przystań Mościsko”. Na spotkaniu obecni byli także członkowie właśnie rejestrowanych stowarzyszenia „Przyjaciół Gór Sowich” z Ostroszowic i Jodłownika oraz stowarzyszenia „Dobrocin wieś XXI wieku”. Nie zabrakło również mieszkańców Uciechowa. Jak widać w gminie Dzierżoniów coraz większe znaczenie zyskują oddolne inicjatywy mieszkańców, działających na rzecz rozwoju poszczególnych wsi.