2018-06-28

Z wizytą u czeskich partnerów

XXX edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti" była okazją do kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna. Delegacja gminy Dzierżoniów gościła w Czechach na zaproszenie starosty Petra Helekala.

W festiwalu, który odbył się 23 czerwca, wzięły udział grupy m.in. z Czech, Słowacji i Włoch. Każdy z zespołów miał w swoim repertuarze utwory ludowe i narodowe.

Istotnym elementem wizyty były również rozmowy dotyczące dalszej współpracy naszych gmin - m.in. w zakresie realizacji partnerskiego projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza" dofinansowanego ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Z wizytą u czeskich partnerówZ wizytą u czeskich partnerówZ wizytą u czeskich partnerówZ wizytą u czeskich partnerów