„Z Trzeżwym Umysłem za Pan Brat”

2008-06-19

„Z Trzeżwym Umysłem za Pan Brat”

10 czerwca b.r uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach wzięli udział w pochodzie do pobliskich sklepów, aby wręczyć sprzedawcom ulotki zakazujące sprzedaż alkoholu osobom nieletnim.

Taka postawa dzieci została doceniona przez właściciela sklepu panią Elżbietę Sobczyk, która obdarowała wszystkich lodami.

Tego samego dnia uczniowie klasy V wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie sierż. sztab. Jarosławem Zbozieniem (wydział drogowy) oraz pedagog panią Agnieszką Dębiec patrolowali główną ulicę miejscowości. Przy użyciu ręcznego miernika do pomiaru prędkości zatrzymywali kierowców, którym wręczali ulotki "Za kółkiem z Trzeźwym Umysłem" i wyjaśniali cel patrolu. Kierowców, którzy jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami nagradzali brawami, a tych którzy złamali przepisy pouczali i wyrażali swoje niezadowolenie.

Akcja wzbudziła duże zainteresowani wśród uczniów, a także dorosłych. Wszyscy zatrzymani kierowcy pojazdów wyrażali się bardzo pozytywnie i byli zgodni w tym, iż taka kontrola jest potrzebna.