Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

2018-06-07

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

"OZE bliżej nas" to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy. 6 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie makiety przedstawiającej zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością, stosując ciekawe techniki i rozwiązania. Zgłoszone makiety były często okazałymi formami przestrzennymi prezentującymi całe gospodarstwa zasilane różnorodnymi odnawialnymi źródłami energii (turbinami wiatrowymi, panelami fotowoltaicznymi, biomasą). Uczniowie zadbali o najdrobniejsze detale, takie jak elementy zieleni, zwierzęta gospodarskie, traktory itp.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce - Wiktoria Rybarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
  • II miejsce - Zuzanna Złotnicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
  • III miejsce ex aequo: Natalia Rąpała i Szymon Rąpała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Edyta Pindera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla Natalii Sałackiej i Pauliny Sałackiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Mai Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Wszystkie zgłoszone prace można obejrzeć w załączonej prezentacji.

Podczas spotkania zostały również ogłoszone wyniki zbiórki zużytych baterii dla szkół z terenu gminy Dzierżoniów. W roku szkolnym 2017/2018 w ramach konkursu łącznie zebrano 511 kg zużytych baterii.

• I miejsce za największą ilość zebranych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach,
  • II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku,
  • III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej,
  • IV - Szkoła Podstawowa w Tuszynie,
  • V - Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom i laureatom!