2008-06-16

Piknik we Włókach 2008

Jubileuszowy, V Piknik Rodzinny Włóki 2008r. pod hasłem "Witaj letnia przygodo" rozpoczął o godzinie 12:00 Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy. W szranki stanęły 4 drużyny: z Dzierżoniowa, Piławy Górnej i Włók.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna "Seicento" - połączone siły Piławy Górnej i Dzierżoniowa z kapitanem Tomaszem Grabińskim. Drugie miejsce zajęli "Są Gorsi" po wodzą Karola Walendowskiego z Włók. Trzecie miejsce zajęły "Włóki" z kapitanem Robertem Grzywińskim. Nagrody (odtwarzacze mp3 oraz statuetki) wręczali: senator RP Stanisław Jurcewicz oraz wójt Marek Chmielewski.

Pomimo solidnej burzy, która przerwała piknik na półtorej godziny, odbył się konkurs plastyczny dla dzieci "Wakacyjna przygoda", a następnie pokaz iluzjonistyczny Michała Sośniaka. Kiedy wyszło słońce zabawa rozpoczęła się od nowa. Odbyły się konkursy rodzinne, konkurs łowienia ryb, rzuty do kosza, serso oraz konkurs Euro 2012 -żonglowanie piłką i strzały na bramkę.

Atrakcją okazał się towarzyski mecz siatkówki - radni i sołtysi kontra Urząd Gminy. Po trudnej walce punkt za punkt wygrała drużyna radnych. Jak zwykle na pikniku Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów zorganizowała loterię fantową. Tym razem rower, który był główna nagroda trafił do mieszkanki Tuszyna. Nie zbrakło domowych wypieków, przygotowanych przez gospodynie z Tuszyna, Kiełczyna, Włók i Książnicy. Dochód ze sprzedaży przepysznych ciast przeznaczony zostanie na szkołę w Tuszynie. Podczas pikniku oprawę muzyczną przygotował Dj Darek znany z Klubu "Hilife", który poprowadził dyskotekę od godziny 20:00 do 23.00, zapewniając wszystkim świetną zabawę. Tegoroczna letnia przygoda została rozpoczęta, do zobaczenia za rok. Zapraszamy do galerii !!!