Termomodernizacja Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie

2018-04-26

Termomodernizacja Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie

Rozpoczęła się procedura przetargowa na zadanie pn. "Termomodernizacja budynku Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie". Najważniejszym elementem projektu jest zmiana sposobu ogrzewania budynku szkoły.

Aktualnie placówka ogrzewana jest systemem tradycyjnym, tj. piecem na węgiel. W pierwotnych założeniach zmiana sposobu ogrzewania miała polegać na wymianie pieca węglowego na piec gazowy. Dzięki przystąpieniu do realizacji projektu "Budowa i przebudowa sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Bielawskiej, Okrzei, Cichej, Ząbkowickiej, Słowiańskiej i Żeromskiego, obręb Nowe Miasto i Przedmieście" przez ZEC Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., wspólnie z właścicielem ZEC podjęto decyzję o włączeniu budynku gimnazjum do sieci ciepłowniczej.

Po uzyskaniu wszystkich zgód i pozwoleń ZEC przystąpił do robót budowlanych, takich jak m.in. doprowadzenie przyłącza ciepłowniczego do budynku gimnazjum. Obecnie budynek gotowy jest do wykonania węzła cieplnego.

Zadanie realizowane jest w ramach wspólnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska pn. "Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Powiecie Dzierżoniowskim". Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna.

logo UE

Termomodernizacja Gimnazjum Gminnego w DzierżoniowieTermomodernizacja Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie