Sołectwa podsumowały kolejny rok pracy

2018-04-18

Sołectwa podsumowały kolejny rok pracy

Sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się we wtorek 17 kwietnia, aby podsumować kolejny rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się tym razem w Uciechowie.

Po otwarciu spotkania i odśpiewaniu hymnu gminy, gości powitali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Następnie Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń zaprezentował dotychczasowe sukcesy i plany na przyszłość Programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Tradycyjnie jednym z najważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo". Działalność sołectw w zakresie odnowy wsi podsumowała Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.

W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:

1. Uciechów - nagroda w wysokości 10 000 zł,
  2. Mościsko - 6000 zł,
  3. Myśliszów - 4000 zł,

Ponadto komisja postanowiła przyznać wyróżnienia dla:

• sołectwa Włóki za zajęcie 4 miejsca - nagroda w wysokości 1500 zł,
  • sołectwa Piława Dolna za zajęcie 5 miejsca - 1500 zł,
  • sołectwa Jędrzejowice za zajęcie 6 miejsca - 1500 zł.

Dodatkowe wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i realizację innowacyjnych przedsięwzięć otrzymały sołectwa Nowizna i Włóki. Podziękowania za stale rosnącą aktywność trafiły też do Owiesna i Dobrocina.

W dalszej części uroczystości Wójt Marek Chmielewski przedstawił prezentację na temat Produktu Turystyki Wiejskiej "Sieć Najciekawszych Wsi".

Spotkanie urozmaiciły też występy artystyczne utalentowanych mieszkańców naszej gminy: Hani, Karola i Roberta Wszół z Uciechowa, Zuzanny Złotnickiej i Mai Stępniak z Piławy Dolnej oraz Marty Kuriaty z Nowizny.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie IX Święta Odnowy Wsi serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Uciechowa z sołtys Elżbietą Filipek na czele.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.