2018-04-11

Jubileusz 5-lecia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi ma już 5 lat. Z tej okazji na zaproszenie Wójta Gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka na konferencji podsumowującej w Gniewinie spotkali się członkowie PSORW oraz osoby, które wspierają Sieć od początku jej powstania. Gminę Dzierżoniów reprezentowali wójt Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.

5-lecie istnienia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi było okazją do podsumowania dotychczasowych działań Sieci. Joachim Wojtala - Burmistrz Gogolina i Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia PSORW w swojej prezentacji wskazał na nawiązane współprace pomiędzy gminami członkowskimi. Z kolei wójt Marek Chmielewski - członek Zarządu Stowarzyszenia PSORW opowiedział o najważniejszych działaniach w ramach projektu tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi. Tematykę SNW podjął także Piotr Idziak z firmy Locativo. Przedstawił strategię marki i prace nad nią, a także przybliżył propozycje dalszych działań promocyjnych.

W następnej części spotkania odbyło się Zgromadzenie Ogólne Członków Stowarzyszenia PSORW. Przewodniczył mu wójt Marek Chmielewski. Głównym tematem obrad było przyjęcie sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2017. Komisja rewizyjna w składzie: Małgorzata Chrapek - Wójt Gminy Wieprz oraz Marek Gabzdyl - Wójt Gminy Raciechowice pozytywnie oceniła sprawozdanie finansowe i zdecydowała o przedłożeniu wniosku o udzielenie Zarządowi Stowarzyszenia absolutorium za okres sprawozdawczy 2017 r. Uchwała Zgromadzenia Ogólnego w sprawie udzielenia absolutorium została przyjęta jednogłośnie.

Zarząd oraz Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia spotkały się już w niedzielę 8 kwietnia, aby porozmawiać o programie uroczystości. Tematem posiedzenia było także sprawozdanie z wykonania planu finansowego Stowarzyszenia za rok ubiegły, które miało zostać przedstawione kolejnego dnia Zgromadzeniu Ogólnemu.

We wtorek 10 kwietnia uczestnicy mieli okazję zwiedzić teren gminy Gniewino i gmin ościennych. Członkowie PSORW odwiedzili kościół parafialny w Żarnowcu oraz skansen w Nadolu.