2008-06-10

Spotkanie e – Vita

Zakończone zostały prace nad koncepcją budowy Internetu w Gminie Dzierżoniów. W poniedziałek 9 czerwca, w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Szkolnej, spotkali się partnerzy projektu e-Vita – Inter@ktywne gminy: Dzierżoniów, Stoszowice, Niemcza, Ziębice, Ząbkowice Śląskie i Bardo.

Podczas spotkania dyrektor Wiesławem Wardach, przedstawiciel Biura Studiów i Projektów Łączności „Teleprojekt” w Warszawie Sp. z o.o. przedstawił zakończoną koncepcję, które posłuży do starania się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Jej koszt dla 6 gmin wynosi 50.600 zł z czego sumę prawie 28.000 pokrywa dotacja, pozyskana z Fundacji Wspomagania Wsi. Koszt poniesiony przez jedną gminę to 3.800 zł. Kolejnym krokiem będą rozmowy z marszałkiem województwa dolnośląskiego, w celu pozyskania środków na realizację koncepcji szerokopasmowego Internetu dla sześciu gmin w tym gminy Dzierżoniów.