2008-06-06

Dzień Dziecka w Piławie Dolnej

W dniu 31 maja 2008 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”, Radę Rodziców i ZS-P w Piławie Dolnej.

Na zaproszenie przyjechał do dzieci mistrz świata w boksie pan Piotr Wilczewski, rozdając swoje zdjęcia z autografem. "Komisarz Lew" zorganizował konkurs wiedzy dotyczący uzależnień oraz zapraszał do obejrzenia samochodu policyjnego. Straż pożarna natomiast zademonstrowała wyposażenie wozu bojowego.

Głównym punktem festynu były jednak mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców, klas starszych i młodszych propagujące międzyszkolną ligę piłki nożnej, która rozpocznie się we wrześniu 2008 roku.

Podczas uroczystości nie zabrakło słodkości oraz jak na piknik przystało pieczonej kiełbaski. Odbyła się też loteria fantowa, w której główna nagroda - rower górski, przypadła mieszkańcowi Roztocznika Krzysztofowi Łaskarzewskiemu.

Odbyły się również konkurencje dla dorosłych: muzyczna "Jaka to bajka?" oraz sprawnościowa "Wygraj szampana dla swojego milusińskiego".

Jeszcze raz życzymy dzieciom z okazji ich święta jak najwięcej szczęśliwych i słonecznych dni oraz jak najszybszego nadejścia wakacji.

Za pośrednictwem gazety pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji festynu osobom dla których uśmiech i szczęście dziecka jest wartością bezcenną.. Podziękowania od serca dla: Posła RP Tomasza Smolarza, Senatora RP Stanisława Jurcewicza, Rady Sołeckiej wsi Piława Dolna, Państwa Marioli i Wiesława Berezickich, Pana Marka Chmielewskiego, Wydziału Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji Powiatu Dzierżoniowskiego, Hurtowni Ser-Fetka z Bielawy Pana Jerzego Zarzyckiego, Pana Jana Wasylika ul. Bielawska, Dolnośląskich Surowców Skalnych kopalnia Piława Górna, Sklepu Sportowego "Sport-Centrum" w Dzierżoniowie, Banku Sygma o/Wrocław, radnego powiatowego Krzysztofa Twardaka.

Prezes UKS "Olimp"
Piława Dolna