2008-06-02

Samorządowy Turniej Gmin - Sobótka 2008

Zwycięzcą kolejnej edycji Samorządowego Turnieju Gmin Ślężańskich, została gmina Dzierżoniów. Impreza odbyła się na stadionie w Sobótce w sobotę 31 maja br.. Udział w różnych konkurencjach wzięli radni, wójtowie, urzędnicy i sołtysi.

Nie zabrakło quizu - czy znasz "Samych Swoich", rzutu jajkiem do celu, pastowania kabana czy sztafety osadniczej. Poszczególne drużyny stawiały płot, młóciły cepem balony i ubijały masło. Chór samorządowców śpiewał pieśni osadnicze a wójtowie doili krowę.

Dobrej zabawie towarzyszyła wyśmienita pogoda i świetne humory, wśród prawie 30 osobowej delegacji z gminy Dzierżoniów. Drugie miejsce w tej zabawie zajęła gmina Mietków, trzecie Sobótka a czwarte przypadło gminie Niemcza.