2018-02-12

Pojana ma już 60 lat!

Zespół Górali Czadeckich "Pojana" świętował w sobotę swoje 60-lecie. Podczas uroczystości podpisane zostało też międzynarodowe porozumienie o organizacji XXIX edycji Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

W kinie Zbyszek w Dzierżoniowie spotkali się sympatycy zespołu, a także przedstawiciele władz i instytucji kultury z Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. "Pojana" wystąpiła przed publicznością z wyjątkowym koncertem jubileuszowym. Członkowie zespołu odebrali wiele życzeń i zostali obdarowani prezentami, w tym m.in. nagrodą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas uroczystości swoje podpisy pod międzynarodowym porozumieniem o organizacji "Bukowińskich Spotkań" złożyli przedstawiciele czterech krajów-gospodarzy wydarzenia.

Nasza gmina wraz z miastem Dzierżoniów będzie miała zaszczyt współorganizować ten jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie już po raz czwarty. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tegorocznej - XXIX edycji będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru. W ostatni weekend sierpnia swoją twórczość zaprezentują u nas zespoły folklorystyczne z Rumunii, Ukrainy, Węgier i Polski.

Po raz kolejny życzymy "Pojanie" wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pielęgnowaniu swojej pięknej pasji. Dziękujemy za wyjątkowe emocje!

Organizatorami sobotniej uroczystości byli: Zespół Górali Czadeckich "Pojana", gmina Dzierżoniów i Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.