Rozstrzygnięcie konkursu na "Najbardziej zadbaną wieś"

2008-05-30

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najbardziej zadbaną wieś"

Komisja Ładu i Porządku Rady Gminy Dzierżoniów oraz Wójt Gminy Dzierżoniów ogłosili konkurs "Najbardziej zadbana wieś w Gminie Dzierżoniów".

Oceny ogólnego wizerunku poszczególnych miejscowości dokonała komisja, w skład której wchodzili radni gminy Dzierżoniów. Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców do poprawy stanu czystości, ładu i porządku, a także estetyki poszczególnych posesji. Pamiętajmy, że stan otoczenia ma bardzo istotny wpływ nie tylko na samopoczucie mieszkańców, ale również na atrakcyjność turystyczną naszej gminy.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 29 maja 2008r., na sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Nagrodę, którą jest zwiększenie "funduszu sołeckiego" z przeznaczeniem na dalszą poprawę estetyki wsi o trzymały trzy miejscowości. I miejsce i 1.500 zł. otrzymały Włóki, drugą najbardziej zadbana wsią został Uciechów (1.000 zł nagrody) a trzecią Tuszyn (który otrzymał 500 zł na fundusz sołecki).