2008-05-26

"Zmagania sołtysów" - podsumowanie

Gmina Dzierżoniów zaprosiła mieszkańców na kolejną imprezę plenerową. Tym razem były to "Zmagania sołtysów", które odbyły się w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej w sobotę 24 maja od godziny 14:00. W szranki stanęły sołectwa: Dobrocin, Mościsko, Ostroszowice Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik, Tuszyn i Włóki.

Celem imprezy była sportowo - rekreacyjna rywalizacja sołectw z gminy Dzierżoniów oraz integracja mieszkańców. Wśród konkursów rozegrały się: strzelanie z wiatrówki, rzut workiem ze zbożem, rzut kaloszem i przeciąganie liny ( tu nie do pokonania była Piława Dolna). Wsie stanęły też do konkursu na spot reklamowy o sołectwie, przedstawiając atrakcje i osiągnięcia swojej miejscowości. Dla dzieci przez cały czas trwał konkurs plastyczny "Moja wieś". Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna Piławy Dolnej przygotowały domowe wypieki, kiełbasę i kaszankę z grilla oraz chleb ze smalcem i koszone ogórki.

W punktacji ogólnej pierwsze miejsce zajęło sołectwo Roztocznik, drugie miejsce wywalczyły Ostroszowice a trzecie zajęli gospodarze imprezy - Piława Dolna. Wśród sołtysów, którzy musieli między innymi pochwalić się swoją wiedzą na tema wsi i gminy, najlepsza okazała się Grażyna Pięt - sołtys Włók, drugie miejsce zajął Mieczysław Droszczak z Tuszyna a trzecie Małgorzata Glapa - Felsztyńska z Ostroszowic. Zwycięzcy otrzymali stosowne nagrody w postaci wyróżniających ich nakryć głowy oraz dyplomy.

Rada Sołecka zorganizowała także loterię fantową, w której nagrody - piłki i trzy rowery ufundował Kazimierz Sadek z Piławy Dolnej. Trójka dzieci opuściła plac sportowy na wylosowanych rowerach. Od godziny 19.00 do późnej nocy do tańca przygrywał zespół "Satr" z Piławy Dolnej. Do zobaczenia na następnych zmaganiach sołtysów.