Wspólnie na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym

2017-10-06

Wspólnie na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym

#17milionów - pod tym hasłem w 2017 roku obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD).

Z tej okazji w piątek 6 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach przedstawicielki Saloniku Kobiet Ambitnych rozdawały zielone balony i wstążki. Kolor ten jest symbolem solidarności z osobami dotkniętymi MPD.

Swoje święto obchodzi dziś ponad 17 milionów osób, u których zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Organizacje charytatywne w wielu krajach łączą swoje siły, aby poprzez podnoszenie świadomości na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym zmieniać codzienność osób zmagających się z MPD.

Wspólnie z Salonikiem Kobiet Ambitnych zachęcamy: przyłącz się do akcji, ubierz się na zielono i podaruj uśmiech jednemu z #17milionów chorych na MPD.

Wspólnie na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcymWspólnie na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcymWspólnie na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym