Bezpłatne lekcje pływania dla pierwszaków

2017-10-05

Bezpłatne lekcje pływania dla pierwszaków

W szkołach podstawowych gminy Dzierżoniów rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Umiem pływać". Dzięki programowi 60 pierwszoklasistów z naszej gminy weźmie udział w bezpłatnych lekcjach pływania.

Koordynatorem projektu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Program adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Zajęcia dla uczniów ze szkół w Mościsku, Ostroszowicach, Piławie Dolnej i Tuszynie będą realizowane na terenie pływalni "Aquarius" w Bielawie. Każda z grup weźmie udział w dziesięciu 1,5-godzinnych bezpłatnych lekcjach z profesjonalnym instruktorem pływania. Dofinansowanie z programu obejmuje dwie 15-osobowe grupy.

Aby z bezpłatnych lekcji mogli skorzystać wszyscy pierwszoklasiści z naszej gminy, podjęta została decyzja o powołaniu dwóch dodatkowych grup i sfinansowaniu zajęć z budżetu gminy Dzierżoniów.

Pierwsze lekcje pływania odbyły się 3 października. Program realizowany będzie do 1 grudnia 2017 r.