2017-07-21

Kolorowe półkolonie w Mościsku

Początek lipca dla sporej gromady dzieci z Mościska otworzył drzwi do wakacyjnych przygód. Półkolonie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz Stowarzyszenie Przystań Mościsko nie pozwoliły przez dwa tygodnie nawet na chwilę nudy.

Dzieci odwiedziły Owiesno, aby poznać historię i zdobyć nowe umiejętności w cieniu ruin zamku. Wybrały się również do dzierżoniowskiej Alei Bajkowych Gwiazd. Nikt nie ociągał się, gdy przyszła kolej na obowiązki - sprzątanie Góry Winnej w Mościsku okazało się także sprzyjającą okolicznością do nauki budowania szałasów. Zebrane podczas wycieczki elementy roślinne posłużyły w kolejnych dniach do ozdobienia własnoręcznie wykonanych doniczek z masy piaskowej.

Ogromną radość sprawiła zabawa na dmuchanych zamkach oraz balony o przeróżnych kształtach, tworzone na bieżąco przez Justynę Bartkowiak-Kujawę oraz Damiana Drozdowskiego. Po zajęciach sportowych, które prowadził Kamil Świerzko, przyszedł czas na nocne podchody i spotkanie w bibliotece, gdzie rozdano nagrody bohaterom sportowych zmagań. Wieczór pośród kartonów okazał się niezwykle twórczy. Każdy mógł przygotować własne legowisko, posługując się pudłami, sznurkiem, taśmą klejącą i nożyczkami.

Półkolonie zakończył festyn w Ostoi nad Młynówką, gdzie piękne kolorowe chmury ze specjalnego pudru wzbudziły zachwyt i uśmiech na każdej buzi.

D.W.
Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Kolorowe półkolonie w MościskuKolorowe półkolonie w MościskuKolorowe półkolonie w MościskuKolorowe półkolonie w MościskuKolorowe półkolonie w MościskuKolorowe półkolonie w Mościsku