motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-07-20

aktualności Gmina Dzierżoniów

Stypendystka Wójta Gminy Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Swój tytuł zawdzięcza odważnej jeździe przez 72 km wyścigu i wspaniałemu finiszowi na ostatnich 400 metrach.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana była w dniach 11 - 13 lipca w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszego dnia odbyły się wyścigi jazdy na czas, gdzie Małgorzata Dąbrowska zajęła 9 lokatę.

Z kolei drugiego dnia zmagań odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Bardzo dobrze spisały się tam wszystkie zawodniczki dzierżoniowskiego klubu jadąc aktywnie przez cały dystans 72 km, kontrolując sytuację i idealnie wykonując założenia taktyczne. Po wspaniałym finiszu z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa linię mety przekroczyła Małgorzata Dąbrowska.

W klasyfikacji klubowej z dwóch dni rywalizacji LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zajął 5 miejsce.