Goście z czeskiej gminy partnerskiej Dolni Čermna

2008-05-13

Goście z czeskiej gminy partnerskiej Dolni Čermna

Gmina Dzierżoniów gościła w poniedziałek 12 maja delegację z czeskiej gminy partnerskiej Dolni Čermna. Wójt Marek Chmielewski z przedstawicielami Urzędu Gminy, przyjął starostę gminy Vlastislava Vyhnalka wraz z radną i zastępcami ze strony czeskiej.

Na spotkaniu ustalono zasady współpracy przy planowaniu wspólnych projektów, realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej i programu Współpracy Transgranicznej Polska – Czechy. Zaplanowano także wzajemny udział w imprezach organizowanych przez gminy. Następnie delegacja z partnerskiej gminy zapoznała się z największymi inwestycjami gminy Dzierżoniów: Centrum Kulturalno – Sportowym w Uciechowie i Szkołą Podstawową w Tuszynie. Na koniec wizyty delegacja z Czech udała się do Ostroszowic, gdzie zwiedziła salę wiejską oraz plac sportowo – rekreacyjny i spotkała się z radnymi gminy Dzierżoniów w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Czeszką”.