Piława z szansą na tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia odnowy wsi"

2017-07-04

Piława z szansą na tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia odnowy wsi"

Od 2009 roku gmina Dzierżoniów bierze udział w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Inicjatywy i przedsięwzięcia naszych mieszkańców były już wielokrotnie nagradzane. W tym roku mamy szansę na kolejny sukces.

Tym razem o tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia odnowy wsi" ubiegają się mieszkańcy Piławy Dolnej z projektem "Dworskie stawy w Piławie Dolnej, czyli trzy życzenia do złotej rybki".

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" to jeden z elementów wsparcia sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Ma na celu wypromowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

4 lipca komisja konkursowa przyjechała do Piławy Dolnej, aby dokonać oceny zgłoszonego przedsięwzięcia. Nasi goście obejrzeli teren przy stawach, przespacerowali się trasą ścieżki historyczno-przyrodniczej, a także odwiedzili park i zabytkowy pałac.

W skład komisji weszli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Mieszkańcy Piławy Dolnej wykazali się jak zwykle wielką gościnnością. Opowiedzieli o historii, specyfice i wartości swojego przedsięwzięcia. Zaprezentowali też lokalne specjały i potrawy przyrządzone przez przedstawicielki Stowarzyszenia "Piława Dolna".

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do 15 sierpnia.

Trzymamy kciuki!