2017-06-30

Kultura głównym tematem sesji

Działalność kulturalna na terenie gminy w minionym roku była tematem wiodącym czerwcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 29 czerwca w Ostroszowicach.

Na początku posiedzenia przed radnymi wystąpił zespół "Macieje" z Ostroszowic. Chór obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia. Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli członkom zespołu Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

W dalszej części sesji radni wysłuchali wystąpienia dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyny Kaczorowskiej. W swojej prezentacji przybliżyła zakres działań podejmowanych przez bibliotekę w sferze kultury w minionym roku. Przedstawiła również plany na najbliższe miesiące oraz opowiedziała o najważniejszych przedsięwzięciach, które będą realizowane w przyszłości.

Następnie radni przyjęli uchwały w sprawach:

• przyjęcia rocznego sprawozdania finansowego Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta za rok 2016,
  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Dzierżoniów,
  • zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2017,
  • emisji obligacji,
  • zaliczenia do kategorii dróg gminnych działek drogowych o numerach geodezyjnych 1020, 238, 237, 235, 263, 214 obręb Mościsko stanowiących drogę transportu rolnego (o łącznej długości ok. 1,00 km) i ustanowienia ich jako jedną drogę publiczną,
  • zaliczenia do kategorii dróg gminnych działek drogowych o numerach geodezyjnych 348/3, 672/1, 673/2 obręb Uciechów stanowiących ul. Leśną (o łącznej długości ok. 0,94 km) i ustanowienia ich jako drogę publiczną,
  • zaliczenia do kategorii dróg gminnych działek drogowych o numerach geodezyjnych 545 i 171 obręb Mościsko stanowiących drogę transportu rolnego (o łącznej długości ok. 0,420 km) do drogi publicznej ul. Polnej w Mościsku o numerze ewidencyjnym 116947 D,
  • zaliczenia do kategorii dróg gminnych działek o numerach geodezyjnych 502, 545, 368 obręb Nowizna stanowiących drogę wewnętrzną (o łącznej długości ok. 0,5 km) do drogi publicznej ul. Wąskiej w Nowiźnie o numerze ewidencyjnym 116953 D.

Po sesji radni zwiedzili filię Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów w Ostroszowicach.

Kultura głównym tematem sesjiKultura głównym tematem sesjiKultura głównym tematem sesjiKultura głównym tematem sesji