2017-06-27

Kolejne rozmowy z czeskimi partnerami

XXIX edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti" była okazją do kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna. Delegacja gminy Dzierżoniów z zastępcą wójta Jolantą Zarzeką na czele gościła w Czechach na zaproszenie starosty Petra Helekala.

Jedną z największych atrakcji festiwalu, który odbył się 24 czerwca, był występ zespołu ludowego z Kostaryki.

Istotnym elementem wizyty były również rozmowy dotyczące dalszej współpracy naszych gmin - m.in. w zakresie kultury, edukacji i turystyki. Dyskutowano też na temat wspólnego pozyskiwania środków unijnych z programów takich jak Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki czy przedsięwzięć realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Rozmowy kontynuowane będą 17 lipca podczas kolejnego spotkania z czeskimi partnerami, tym razem na terenie naszej gminy.

Kolejne rozmowy z czeskimi partneramiKolejne rozmowy z czeskimi partneramiKolejne rozmowy z czeskimi partneramiKolejne rozmowy z czeskimi partneramiKolejne rozmowy z czeskimi partnerami