2017-06-21

Edukacyjne wyprawy uczniów

Okres przedwakacyjny to dla uczniów z terenu gminy Dzierżoniów czas wyjazdów na zielone szkoły. W tym roku na kilkudniowe wycieczki wybrało się łącznie 80 uczniów z Tuszyna i Mościska.

Pierwsza zielona szkoła odbyła się pod koniec kwietnia. Uczniowie klasy III i IV ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie pojechali w Bory Tucholskie. Brali tam udział w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach sportowych, zwiedzili również Szymbark, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szwajcarii Kaszubskiej oraz Park Narodowy Borów Tucholskich.

Do Władysławowa pojechała pod koniec maja klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz ze swoim wychowawcą Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunką Ewą Fyszko. Oprócz Władysławowa grupa zwiedziła również Gdynię, Juratę, Hel i Gdańsk. Dzięki aplikacji mobilnej dowiedzieli się, że podczas swojej wyprawy przeszli w sumie 80,5 kilometra.

Z kolei uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wraz ze swoimi opiekunami: Agnieszką Gadomską, Bożeną Sulewską, Joanną Dąbrowską i Anetą Powązką wybrali się do Warszawy.

Pięciodniowy wyjazd obfitował w wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Zamku Królewskiego, Parku Fontann, Centrum Nauki Kopernik, Ogrodu Łazienkowskiego, Pałacu Kultury i Nauki, a także innych znanych warszawskich zabytków.

Wszystkie wyjazdy zostały dofinansowane przez gminę Dzierżoniów. Środki, jakie w tym roku przeznaczono na organizację zielonych szkół, to 8000 zł.