2017-06-19

Zebrano 405 kg zużytych baterii

Już po raz kolejny uczniowie gminnych szkół włączyli się do ogólnopolskiej akcji zbierania zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. W ramach zorganizowanego w roku szkolnym 2016/2017 konkursu na terenie naszej gminy zebrano łącznie 405 kg odpadów.

I miejsce za największą ilość zebranych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tuszynie, III - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej, IV - Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie, a V - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

Nagrody za osiągnięte wyniki szkoły otrzymały 14 czerwca. Tego samego dnia nagrodzono również laureatów gminnego konkursu ekologicznego pn. "Bądź EKO, czyli ekologia na co dzień".

Jak już wcześniej informowaliśmy, najwięcej głosów internautów otrzymali:

• I miejsce - Antonina Gendasz ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej
  • II miejsce - Weronika Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie
  • III miejsce - Sabina Nowak z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie
  • Wyróżnienie - Kamil Kasztelan ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Zebrano 405 kg zużytych bateriiZebrano 405 kg zużytych baterii