Kolejne efekty współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym

2017-06-14

Kolejne efekty współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym

Przedstawiciele sołectwa Mościsko wraz z delegacją Urzędu Gminy Dzierżoniów udali się 8 czerwca do Wrocławia, aby zapoznać się z propozycjami zagospodarowania terenu przy stawie w Mościsku.

Projekty zostały opracowane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach specjalizacji "Chinese and Polish tradition in shaping of the landscape".

Nadzór merytoryczny nad pracami objęły: Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu dr hab. inż. arch. Irena Niedźwiecka-Filipiak, prof. nadzw. oraz mgr inż. arch. kraj. Jowita Pyszczek.

Grupa studentów z Polski i Chin odwiedziła Mościsko w kwietniu. Dokonali wtedy inwentaryzacji wsi i terenu nad stawem. Spotkali się również z mieszkańcami Mościska.

W czwartek studenci zaprezentowali cztery koncepcje zagospodarowania terenu przy stawie. Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja, w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się z autorami projektów swoimi spostrzeżeniami.

Po raz pierwszy grupa studentów z Chin i Polski odwiedziła naszą gminę w kwietniu ubiegłego roku. Jednym z ich zadań było opracowanie koncepcji zagospodarowania Gnejsów we Włókach.

Wierzymy, że już wkrótce przynajmniej część propozycji studentów zostanie wdrożona w życie i przyczyni się do uatrakcyjnienia kolejnego miejsca na terenie naszej gminy.