Mieszkańcy gminy świętowali Dzień Dziecka

2017-06-14

Mieszkańcy gminy świętowali Dzień Dziecka

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka mieszkańcy gminy Dzierżoniów zorganizowali na terenie swoich sołectw pikniki i imprezy dla najmłodszych. Spotkania dla dzieci odbyły się w Dobrocinie, Jodłowniku, Książnicy, Myśliszowie, Owieśnie, Piławie Dolnej i Uciechowie.

3 czerwca piknik zorganizowali w Myśliszowie członkowie Stowarzyszenia "Razem dla wsi". W programie przewidziano atrakcje dla najmłodszych, m.in. dmuchane zamki, trampolinę i strzelanie z łuku.

Tego samego dnia świętowali również mieszkańcy Uciechowa. Organizatorem festynu pn. "Czysta uciecha to bohaterów cecha" było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś". Głównym celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia z dala od nałogów. Najmłodszym uczestnikom imprezy zapewniono również wiele atrakcji, m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

Z kolei 4 czerwca festyn profilaktyczny zorganizowało Stowarzyszenie "Dobrocin - Wieś XXI wieku". Na boisku w Dobrocinie przeprowadzony został turniej piłkarski. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje dla najmłodszych, takie jak wyścigi w workach i malowanie twarzy.

Tego samego dnia festyn profilaktyczny pn. "Zabawa z uśmiechem" zorganizowali w Owieśnie członkowie Stowarzyszenia "Razem dla wsi". Przedstawicielom stowarzyszenia zależało, aby poprzez wspólną zabawę i integrację przekazać młodzieży informacje na temat szkodliwości różnego rodzaju używek.

Wszystkie przedsięwzięcia zostały dofinansowane ze środków gminy Dzierżoniów.

4 czerwca z okazji Dnia Dziecka spotkali się również mieszkańcy Piławy Dolnej. Organizatorem zawodów spławikowych była Sekcja Wędkarska działająca przy Stowarzyszeniu Piława Dolna.

Tydzień później, 10 czerwca, festyn dla dzieci zorganizowało sołectwo Książnica. Najmłodsi mieszkańcy mieli do dyspozycji dmuchane zamki, przygotowano dla nich również poczęstunek i drobne upominki.