Kolejna inwestycja na drodze Dzierżoniów

2017-06-13

Kolejna inwestycja na drodze Dzierżoniów - Włóki

Trwają roboty drogowe na drodze z Dzierżoniowa do Włók. Ich efektem będzie powstanie w tym miejscu nowego ciągu pieszo-rowerowego, a także remont nawierzchni.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 992 224 zł, a udział finansowy naszej gminy - 180 tys. zł.

Przedsięwzięcie to efekt wieloletniej współpracy gminy Dzierżoniów z powiatem dzierżoniowskim i kontynuacja wcześniejszych działań związanych z budową chodnika we Włókach. To również zapowiedź kolejnych wspólnych inwestycji, m.in. w zakresie nowej nawierzchni bitumicznej na terenie Włók, Tuszyna i Kiełczyna.

Dzięki wykonanym pracom poprawi się stan bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 3009D położonej na terenie naszej gminy. Planowany termin realizacji zadania to sierpień tego roku.

Kolejna inwestycja na drodze Dzierżoniów - WłókiKolejna inwestycja na drodze Dzierżoniów - WłókiKolejna inwestycja na drodze Dzierżoniów - Włóki