2008-05-12

Uroczystość odsłonięcia obelisku

W czwartek 8 maja 2008 roku w Roztoczniku odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku upamiętniającego Wyzwolenie Ziem Polskich. Tablica na pomniku została przeniesiona spod byłego Zespołu Szkół Rolniczych w Roztoczniku.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta o godz. 12:30 w kościele parafialnym. Następnie liczna grupa zaproszonych gości, wraz z przedstawicielami Gminnego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, udała się na teren kościoła, gdzie postawiono obelisk. Tutaj pomnik został oficjalnie odsłonięty przez Prezesa Ludwika Skokunia, wójta Marka Chmielewskiego oraz księdza kanonika Stanisława Lechowskiego, który tablicę poświęcił. Na koniec zaproszeni goście i przedstawiciele związków kombatanckich z terenu powiatu, złożyli wiązanki okolicznościowe. Specjalne podziękowania gmina Dzierżoniów składa Edwardowi Bieniowi , który jest twórcą obelisku wraz z rzeźbą orła.