Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Tuszynie

2017-06-02

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa w Tuszynie

"Ratuj życie - żyj bezpiecznie" - to hasło tegorocznego Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zorganizowanego 1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Głównym celem imprezy była edukacja mieszkańców powiatu, a w szczególności dzieci i młodzieży, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa rozpoczęto od próbnej ewakuacji uczniów i pracowników szkoły w Tuszynie. Następnie nagrodzono laureatów konkursów: "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" i "112 - ratuje życie".

Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć z bliska, jak działają służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Była to także wyjątkowa okazja, aby obejrzeć i przetestować profesjonalny sprzęt policyjny, usiąść w radiowozie i na motocyklu oraz nauczyć się głównych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie przygotowała również pokaz umiejętności policyjnego psa. Strażacy zaprezentowali z kolei pokaz ratownictwa technicznego i zademonstrowali, jak uwalnia się z wraku samochodu uwięzione w nim osoby.

Przedsięwzięcie organizowane jest cyklicznie przez Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz służby mundurowe z terenu powiatu dzierżoniowskiego. W tym roku do organizatorów wydarzenia dołączyły gmina Dzierżoniów i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie.