2017-06-01

Współczesne wyzwania gerontologii

"Współczesne wyzwania gerontologii - podejście holistyczne" - to tytuł II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbyła się 24 maja w Krzyżowej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej gminy: wójt Marek Chmielewski, członkowie gminnych organizacji pozarządowych, a także pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

Konferencja ta była cyklicznym ogólnopolskim wydarzeniem pod hasłem przewodnim "Nauki społeczne i humanistyczne a zmiany demograficzne". Jej głównym celem była wymiana poglądów oraz prezentacja wyników badań i dobrych praktyk osobom, które zawodowo zajmują się problematyką starzenia się ludności, starości i ludzi starszych. Wzięli w niej udział zarówno praktycy, jak i środowiska reprezentujące różnorodne dyscypliny naukowe.

W bloku poświęconym dobrym praktykom wójt Marek Chmielewski wystąpił z prezentacją pt. "Polityka senioralna w gminie Dzierżoniów".

Współczesne wyzwania gerontologiiWspółczesne wyzwania gerontologiiWspółczesne wyzwania gerontologiiWspółczesne wyzwania gerontologii