2008-05-12

Gminny Dzień Strażaka

W sobotę 10 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w Roztoczniku. Podczas uroczystości Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, otrzymał Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży RP. Zarząd otrzymał także księgę pamiątkową ufundowaną przez gminę Dzierżoniów.

Wśród zaproszonych gości byli: Senator RP Stanisław Jurcewicz , prezes Wacław Dziendziel z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP we Wrocławiu, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Dzierżoniowie – Maciej Weznerowicz oraz rektor Seminarium Duchownego w Legnicy - ks. dr Sławomir Stasiak (syn wieloletniego, pierwszego prezesa Gminnego Związku OSP w Dzierżoniowie). Następnie Mszę Św. koncelebrował ks. kanonik Stanisław Lechowski. Strażackie święto zakończyła uroczysta kolacja.