2017-05-29

Ostroszowice Supersołectwem!

Przedstawiciele 12 miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 27 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas X, jubileuszowych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się tradycyjnie na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Reprezentacje zmierzyły się w kilku konkurencjach, nie tylko sportowych. Jak co roku każde sołectwo miało za zadanie przygotowanie potrawy związanej z tematyką imprezy oraz oryginalnej prezentacji stoiska. Motywem przewodnim tegorocznych "Zmagań" był "Festiwal słoików".

Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Książnica, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Uciechów i Włóki. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele naszej partnerskiej gminy Cekcyn.

Po zaciętej rywalizacji tytuł "Supersołectwa" i puchar przechodni "Złote Widły" wywalczyły Ostroszowice. Drugie miejsce zajęło sołectwo Myśliszów, a trzecie - Mościsko.

Dzięki naszym partnerom nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Dlatego jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły.

Pragniemy też podziękować osobom, które pomogły w organizacji "Zmagań", a zwłaszcza animatorowi orlika Edmundowi Kucharkowi za sprawne przeprowadzenie wszystkich konkurencji sportowych, a Stowarzyszeniu Piława Dolna za oprawę gastronomiczną wydarzenia.

Dziękujemy również sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom gminy za aktywność, prawdziwą wolę walki i wiele pozytywnych emocji.

Partnerem strategicznym imprezy była Kompania Górnicza Sp. z o.o. - Kopalnia Piława Górna.