2017-05-29

W cieniu starych drzew

Reprezentacje szkół podstawowych z Piławy Dolnej, Ostroszowic, Mościska i Tuszyna 26 maja wzięły udział w plenerowej imprezie będącej kontynuacją Biegów Papieskich odbywających się co roku w szkole w Tuszynie. Tym razem w innej odsłonie i pod nazwą "W cieniu starych drzew".

Najpierw uczniowie poszczególnych szkół uczestniczyli w biegu sztafetowym. Następnie odbyła się "Parkowa gra terenowa", podczas której dzieci wykonywały zadania na pięciu stanowiskach ulokowanych na terenie parku szkolnego. Zadania dotyczyły głównie okazów roślin opisanych na ścieżce przyrodniczej wytyczonej w parku przy szkole.

Obie części wydarzenia, biegowa i przyrodnicza, odbyły się w dwóch kategoriach: klasy I - III i IV - VI. Zadania przy stanowiskach próbował rozwikłać również Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Po wysiłku fizycznym reprezentacje udały się na słodki poczęstunek do świetlicy szkolnej. Finalnym elementem zmagań uczniowskich było wręczenie nagród, czego dokonali dyrektor szkoły Elżbieta Kędzierska-Dydo wraz z wójtem Markiem Chmielewskim.

Do zobaczenia za rok w cieniu starych drzew!

Wyniki:
Kategoria klas I - III

1. miejsce - SP Mościsko oraz SP Ostroszowice
  2. miejsce - SP Tuszyn
  3. miejsce - SP Piława Dolna

Kategoria klas IV-VI:

1. miejsce - SP Ostroszowice oraz SP Tuszyn
  2. miejsce - SP Mościsko oraz SP Piława Dolna

Organizatorami parkowej gry terenowej były Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie". Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym gminy Dzierżoniów.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

W cieniu starych drzewW cieniu starych drzewW cieniu starych drzewW cieniu starych drzew