Gminne obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

2017-05-09

Gminne obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się w poniedziałek 8 maja w Owieśnie, aby uczcić 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Trójcy. Następnie uczestnicy obchodów w asyście pocztów sztandarowych udali się pod Pomnik Wdzięczności, aby złożyć tam okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Zebrani wysłuchali również przemówień Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego i Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza. Krótki rys historyczny dotyczący wydarzeń związanych z zakończeniem II wojny światowej przybliżył zebranym uczeń Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach Patryk Chowański.

Uroczystości uświetnili również żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.