Nowy cykl wyścigów kolarskich w Górach Sowich

2017-04-12

Nowy cykl wyścigów kolarskich w Górach Sowich

Już 4 maja start jednego z największych ogólnopolskich wyścigów kolarskich - CCC Tour Grody Piastowskie. We wtorek 11 kwietnia w Srebrnej Górze odbyła się prezentacja całego cyklu rowerowego.

W tym roku organizatorzy przygotowali również wyjątkową atrakcję dla amatorów kolarstwa. 6 maja w ramach zawodów rozegrana zostanie I edycja wyścigu "Korona Gór Sowich". Trasa etapu, ze startem i metą w Dzierżoniowie, będzie przebiegała m.in. przez dwie przełęcze: Woliborską i Srebrnogórską. Do przejechania będzie łącznie 55,0 km.

Każdy uczestnik za przejechanie i zdobycie dwóch przełęczy otrzyma pierwszą z czterech części pamiątkowego medalu. Uczestnictwo w czterech edycjach w latach 2017 - 2020 i zdobycie Korony Gór Sowich pozwoli na skompletowanie całego trofeum.

Współorganizatorami wydarzenia są gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystycznym Gmin Gór Sowich, w tym gmina Dzierżoniów.

Zapisy, regulamin i szczegółowe informacje na temat wyścigu dostępne są na stronie: competit.pl

Nowy cykl wyścigów kolarskich w Górach SowichNowy cykl wyścigów kolarskich w Górach SowichNowy cykl wyścigów kolarskich w Górach SowichNowy cykl wyścigów kolarskich w Górach Sowich