"Razem dla wsi" z Owiesna organizacją pozarządową roku!

2017-03-29

"Razem dla wsi" z Owiesna organizacją pozarządową roku!

Już po raz czwarty Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zorganizowało Konkurs "NGO - to jest to!". Wielki sukces odniosło Stowarzyszenie "Razem dla wsi" z Owiesna, które otrzymało tytuł "Organizacji Pozarządowej 2016 roku".

Konkurs skierowany do przedstawicieli III sektora został rozstrzygnięty 28 marca podczas sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Nagrodę dla "Organizacji Pozarządowej 2016 roku" odebrały przedstawicielki stowarzyszenia: Aldona Watras, Maria Balojannis i Marta Bąba. Towarzyszyła im Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Organizacja została doceniona za swoją dotychczasową aktywność w realizacji zadań publicznych, całoroczną pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz zaangażowanie w tworzenie oferty wsi tematycznej na terenie Owiesna. O zwycięstwie przesądził jednak największy dotychczasowy sukces członków stowarzyszenia - przygotowany przez nich projekt został w ubiegłym roku doceniony w konkursie ofert dofinansowanych ze środków krajowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Organizacja pozyskała aż 90 540 zł!

Kapituła konkursowa doceniła również jedną z liderek stowarzyszenia "Razem dla wsi". Joanna Pestkowska, na co dzień sołtys Owiesna, otrzymała wyróżnienie w kategorii Lokalny Lider Organizacji Pozarządowej 2016.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny dostrzeżono efekty ciężkiej pracy społeczników z naszej gminy. Serdecznie gratulujemy!

Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!Razem dla wsi z Owiesna organizacją pozarządową roku!