2017-03-24

XX gminne zmagania z ortografią

"Z ortografią za pan brat" - to hasło XX Gminnego Konkursu Ortograficznego klas III, który odbył się 22 marca w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach. Wzięło w nim udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Uczestnicy konkursu wytypowani spośród rówieśników szkolnych eliminacji musieli zmierzyć się ze stadkiem hałaśliwych i rozrechotanych żab. W ramach rywalizacji pisali dyktando, wyjaśniali zasady pisowni oraz rozwiązywali krzyżówkę, dbając o poprawność ortograficzną wpisywanych wyrazów.

Jury konkursu, w skład którego wchodzili opiekunowie dzieci, wyłoniło piątkę laureatów. Najlepsza w rywalizacji okazała się Emilia Wołczyk ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach (opiekun - Elżbieta Juziuk-Janicka). Drugie miejsce przypadło Alicji Ostrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej (opiekun - Ewa Sokołowska). Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Błażkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach (opiekun - Elżbieta Juziuk-Janicka). Wyróżniono także Hannę Wszół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (opiekun - Danuta Kasprzyk) oraz Annę Bartosz ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej (opiekun - Ewa Sokołowska).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie wręczono podziękowania w formie dyplomów.

Prace związane z przygotowaniem konkursu koordynowała dyrektor ZSz-P w Ostroszowicach Urszula Zając. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Juziuk-Janicka.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w XVI Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 29 marca 2017 r. o godzinie 10:00, również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Do udziału w tym etapie organizator serdecznie zaprasza laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

XX gminne zmagania z ortografiąXX gminne zmagania z ortografią