2017-03-09

Marcowe posiedzenie Rady Pożytku

Głównym tematem marcowego spotkania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego były oferty wsi tematycznych na terenie gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się we wtorek 7 marca w sali narad Urzędu Gminy.

Rada po raz kolejny rozmawiała o efektach przedsięwzięcia pn. "Idea, która łączy - wsie tematyczne sposobem na aktywizację mieszkańców i rozwój przedsiębiorczości społecznej" dofinansowanego ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016. Radni dyskutowali o stanie zaawansowania prac nad wdrożeniem ofert, a także o planach dotyczących promocji wiosek tematycznych.

Kolejnym punktem obrad było szkolenie w zakresie bioróżnorodności, które przeprowadziła Edyta Mulka-Gonera. Głównym tematem szkolenia była rola zadrzewień w krajobrazie wiejskim.

Radni przyjęli również dwie uchwały: w sprawie planu pracy Rady na 2017 rok oraz uchwałę dotyczącą standardów GRDPP - dokumentu opisującego dobre praktyki i zadania stojące przed Radą.

Kolejne posiedzenie zaplanowano na 4 kwietnia.

Marcowe posiedzenie Rady Pożytku