2008-04-25

Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Już po raz kolejny odbył się 22 kwietnia Konkurs Piosenki Przedszkolnej w Dobrocinie. Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci, kształtowanie umiejętności wokalnych i ich konfrontacja z innymi uczestnikami konkursu.

Dzieci z przedszkola w Dobrocinie i z Piławy Dolnej były bardzo dobrze przygotowane i ogromnie przejęte. Nie jest tak łatwo wystąpić przed tak dużą publicznością.

Z ogromnym zaangażowaniem odśpiewały swoje piosenki, a publiczność nagradzała ich występy gromkimi brawami. Choć wszystkie utwory bardzo się podobały to jednak jurorzy wybrali piosenkę "Marzec - czarodziej" w wykonaniu Dawida Dawidziaka. Piosenka "Bociany już przyleciały" Kamili Chlipały zajęła II miejsce , a III miejsce zdobyła piosenka o pajacyku Karoliny Kotwicy. Wyróżnienia otrzymały: Antonina Leonińska i Weronika Szmugiel, które wdzięcznie wykonały utwór "Kolorowy deszcz" i Aleksandra Piasecka z piosenką " Wróżka - Wiosna", która w jej wykonaniu brzmiała bardzo oryginalnie.