Spotkanie wigilijne dla podopiecznych OP

2016-12-16

Spotkanie wigilijne dla podopiecznych OPS-u

Jak co roku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów zorganizowali dla swoich podopiecznych uroczyste spotkanie wigilijne. Tegoroczna wigilia odbyła się 15 grudnia w Pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz proboszczowie parafii w Mościsku i Kiełczynie: Zdzisław Pienio i Stanisław Olszowy.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, złożyli sobie najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz spróbowali tradycyjnych potraw wigilijnych. W nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego CORD z Piławy Dolnej pod kierownictwem Józefa Flisa.

Świąteczna atmosfera i ożywione rozmowy przy wigilijnym stole podkreślały wyjątkowość i potrzebę organizacji tego typu uroczystości.

Spotkania wigilijne dla podopiecznych OPS stały się już tradycją, a ich organizacja możliwa jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników socjalnych.