2016-12-12

Wielki Finał programu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje"

Reprezentacje szkół z Ostroszowic, Piławy Dolnej, Dzierżoniowa, Krzeszowa i Wrocławia zmierzyły się w piątek 9 grudnia w finałowym turniej unihokeja szkół podstawowych. Zawody, które odbyły się w hali dzierżoniowskiego OSiR-u, stanowiły podsumowanie tegorocznej edycji projektu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje 2016" na Dolnym Śląsku.

W zawodach wystartowały drużyny mikstów (chłopcy i dziewczęta) z roczników 2004 oraz młodsi ze szkół, które uczestniczyły w projekcie. Drużyny rywalizowały w systemie grupowym, a następnie rozegrana została faza pucharowa. Turniej odbył się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Unihokeja pod okiem profesjonalnych sędziów.

Spotkanie rozpoczęło się ceremonią otwarcia z oficjalnym przemarszem drużyn i przemówieniami organizatorów: Prezesa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 Marcina Przychodnego, Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz Zastępcy Burmistrza Dzierżoniowa Andrzeja Bolisęgi. Imprezę poprowadził Krzysztof Twardak, który z programem i światem unihokeja związany jest od wielu lat.

Turniej sędziował Dominik Wojciechowski - aktywny zawodnik drużyny Floorball Wrocław, prezes Klubu Uczelnianego AZS UWr oraz koordynator programu z ramienia Polskiego Związku Unihokeja.

Za wkład pracy, zaangażowanie i godne reprezentowanie swoich szkół wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz oficjalne gadżety The World Games 2017.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. miejsce: Szkoła Podstawowa przy ZSP w Krzeszowie
  2. miejsce: Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej
  3. miejsce: Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach
  4. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 47 we Wrocławiu
  5. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 90 we Wrocławiu
  6. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 99 we Wrocławiu
  7. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Dzierżoniowie
  8. miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 w Dzierżoniowie

Organizatorami turnieju były: Polski Związek Unihokeja w Gdańsku, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, gmina Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz Wrocławski Komitet Organizacyjny - Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Spółka z o.o. (organizator 10. Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games 2017, które zagoszczą we Wrocławiu w dniach 20 - 30 lipca 2017 roku).

Więcej informacji na stronie https://theworldgames2017.com/

Wielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowujeWielki Finał programu Unihokej - uczy, bawi i wychowuje